Зелений тариф



Зелений тариф в Україні

Зелений тариф - державна програма спрямована на залучення інвестицій в поновлювані альтернативні джерела енергії (сонячні батареї, вітроенергетика, біогазові установки та ін.). Сенс програми для приватних домогосподарств на прикладі сонячної електростанції полягає в наступному: розмістивши на своїй ділянці сонячну електростанцію генеруючу в загальну мережу електроенергію власник будинку оплачує лише різницю в виробленої і спожитої електроенергії із загальної мережі в разі якщо згенерувати до кінця місяця менше ніж спожито, в разі якщо виробити більше ніж спожито - енергопостачальна компанія оплачує Вам за цю різницю за встановленим державою і закріпленому в євро тарифу. Планується, що дана міра дозволить стимулювати домогосподарство знизити своє споживання і збільшити генерацію в мережу. Відзначимо ще раз розрахунок проводиться в кінці розрахункового місяця, а не кожен день у чому помиляються багато цікавляться зеленим тарифом. Відповідно, чим менше ми споживаємо (не тільки вдень, але і вночі) тим більше ми отримаємо прибутку в кінці місяця.

Крім того, не забороняється одночасно користуватися такими програмами як тариф на електроопалення та багатозонний тариф. У разі якщо ви до кінця місяця спожили більше ніж виробили, то все що ви повинні будете сплатити буде перераховано з урахуванням цієї програми. А так як це швидше за все буде споживання в нічний час (адже днем ​​ваше споживання буде покривати станція), то ви відповідно ще і заощадите на цьому чималі кошти.

Згідно із законодавством (ВР України, Закон "Про електроенергетику" від 16.10.1997 N 575/97-ВР) на сьогоднішній день в Україні діють одні з найвищих в Європі ставок на «зелений» тариф термін дії яких, закріплений законом до 2030 року. Завдяки змінам до цього закону з 2014 року приватним домогосподарствам дозволено встановлювати сонячні електростанції потужністю до 30 кВт (раніше було до 10 кВт). У таблиці нижче вказані діючі значення "зеленого Тарфая".

Тип станції з 01.01.2017 по 31.12.2019 з 01.01.2020 по 31.12.2024 з 01.01.2025 с 01.01.2025
по 31.12.2029
Приватна СЕС (до 30 кВт) 0,18 Євро за кВт * год 0,16 Євро за кВт * год 0,14 Євро за кВт * год
       
       

Слід звичайно уточнити, що оплата проводиться в гривнях на поточний рахунок власника домогосподарства за вирахуванням пдв і військового збору - на даний момент це состовляет близько 19% від загальної суми. Раз на квартал проводиться перерахунок тарифу згідно актуального курсу євро до гривні.

Як оформити зелений тариф

Для оформлення зеленого тарифу потрібно всього навсього після установки станції і заміни приладу обліку (лічильника) написати заяву в Местре РЕМ приклавши до заяви паспорт інвертора, панелей, сертифікати відповідності на устаткування і схему однолінійну заповнену в ручну скачати яку можна на офіційному сайті НКРЕ, так само додаються реквізити банківського рахунку на який будуть перерахуються кошти. Завдяки змінам в законодавстві терміни підписання договору стиснуті і якщо все зроблено правильно, то процес обчно займає не більше двох тижнів. З приводу приладу обліку - його ви купуєте власноруч або купуєте у енергопостачальної компанії. Є кілька приладів, які задовольняють вимоги, а який саме купити вам підкажуть в обленерго або навіть Местре РЕМ. Прилад обліку для зеленого тарифу - високотехнологічний пристрій має можливість широкого програмування і здатне враховувати перетоки енергії в обидві сторони. Так само він забезпечений модулем віддаленого моніторингу та зняття показань. Після покупки приладу вам потрібно буде написати заяву на його програмування і здати його на параметризацію.

Кроки з реалізації СЕС під зелений тариф

  1. Техніко-економічне обгрунтування - найголовніший і розумний крок. Після цього ми будемо розуміти яку потужність можна без проблем розмістити на даній ділянці, в яку суму нам обійдеться весь проект, терміни реалізації та окупності всієї затії.
  2. З'ясувати прямий чи у Вас договір з РЕС і потужність виділена на домогосподарство. Так як потужність станції не повинна перевищувати потужність виділеній на домогосподарство. У разі якщо на будинок виділено 5 кВт, а Ви хочете підключити станцію потужністю 10 кВт, то Вам доведеться докуповувати ще 5 кВт у енергопостачальної компанії. Про процедуру збільшення виділеній потужності можна поцікавитися в найближчому РЕМ.
  3. Закупівля, постачання і монтаж обладнання. Цей процес в різних випадках і в залежності від потужності станції може зайняти від 3 до 10 днів. Під час монтажу можна вже придбати прилад обліку та здати його на параметризацію з подальшою установкою. Відкрити поточний рахунок в банку якщо такого немає.
  4. Подача заяви в РЕМ на підключення за зеленим тарифом з доданими документами.
  5. Підписання договору з енергопостачальною компанією та здача в експлуатацію.

Зелений тариф